Stowarzyszenie „Poznań w chuście” organizuje cykliczne spotkania dla rodziców w Mateczniku

matecznik logo klomb

Cele spotkań chustowych:

  • propagowanie noszenia dzieci w chustach i „rodzicielstwa bliskości”,
  • nauka prawidłowego noszenia w chustach i nosidłach,
  • zapoznawanie się i możliwość przymierzenia różnych typów chust i nosideł,
  • pomoc dla początkujących mam,
  • wymiana doświadczeń dotyczących noszenia dzieci.

ZASADY UCZESTNICTWA W SPOTKANIACH CHUSTOWYCH W MATECZNIKU W POZNANIU

1. Spotkania  są przeznaczone dla osób POCZĄTKUJĄCYCH. Osoba początkujaca to taka, która – niezależnie od wieku dziecka – dopiero zaczyna przygodę z noszeniem w chuście, wiązała się kilka razy lub wcale, ma chustę od niedawna albo jeszcze nie ma jej wcale. Osoba początkująca to również przyszły rodzic, np. mama w ciąży (zapraszamy również tatusiów!).
2. Na spotkanie obowiązują zapisy drogą mailową na adres: chustypoznan@gmail.com. Prosimy podać wiek dziecka (lub tydzień ciąży) i opisać krótko dotychczasowe doświadczenia i umiejętności chustowe (jeśli się takowe ma, oczywiście). Ta sama osoba może uczestniczyć w spotkaniu 3 razy (niekoniecznie pod rząd). Zapisy zaczynamy na 14 dni przed spotkaniem.
3. Spotkania zaczynają się o godz. 16.00 i trwają do godz. 18.30 Z uwagi na intensywną tematykę zajęć i ograniczony czas, prosimy o punktualne przybywanie na zajęcia.4. Wszystkich – początkujących, zaawansowanych, już nie chustujących, jeszcze nie chustujących itd – zapraszamy też na spotkania otwarte miejsca różne, informacja każdorazowo na www.chusty.net, www.chusty.info, oraz na naszym profilu facebookowym). Spotkania te, w odróżnieniu do czwartkowych spotkań w Gauganku, są nieformalne, „luźne”, nie mają ustalonego programu, mają służyć pogaduchom (nie tylko chustowym), rozwijaniu kontaktów towarzystkich i ogólnemu dobremu samopoczuciu :)

Do zobaczenia!

Stowarzyszenie Poznań „W CHUŚCIE”